کرک سایت
دنیای آی تی و تکنولوژی

تغییر رمز اینستاگرام ، برای آموزش تغییر پسورد اینستاگرام خود اینجا کلیک کنید

0 1,746
زمان مطالعه: 4 دقیقه

ما در این مقاله تمامی راه های تغییر رمز اینستاگرام را به ترتیب آموزش خواهیم داد و ایجاد پسورد امن برای مقابله با هکر ها و بالا بردن امنیت پیج ها را برایتان توضیح خواهیم داد

نحوه تغییر پسورد اینستاگرام همواره برای کاربران این اپلیکشن جای سوال بوده چه آن کاربری که میخواهد پسورد فعلی خود را تغییر دهد و یا چه آن کسی که به هر دلیلی مجبور به دادن پسورد جدید برای پیج خود میباشد.

برای مثال در مواقعی خود اینستاگرام از شما میخواهد که از طریق ایمیل و یا شماره ثبت شده داخل پیج تان پسورد جدیدی بدهید در غیر اینصورت دیگر نمیتوانید وارد پیج خودتان شوید که بسیاری از کاربران قادر به ثبت پسورد جدید نیستند.

تغییر پسورد داخل پیج اینستاگرام:

۱_ وارد پیج خود شده سپس به بخش پروفایل اینستاگرام خود رفته و آیکون سه نقطه که در بالا سمت راست صفحه قرار دارد را لمس کنید تا وارد بخش تنظیمات پیج تان شوید.

۲_ بعد از ورود به بخش تنظیمات شما باید گزینه password را در مجموعه account لمس کنید تا وارد بخش تغییر پسوورد پیج تان شوید.

۳_ بعد از لمس گزینه password وارد چنین صفحه ای خواهید شد که دارای سه کادر میباشد.

در کادر اول، اینستاگرام از شما پسورد فعلی پیج تان را میخواهد همانطور که در مطالب بالا گفتیم این راه زمانی جواب میدهد که شما از پسورد فعلی خود آگاه هستید و تنها قصد تغییر پسورد را دارید.

در کادر دوم شما باید پسورد جدیدی را که میخواهید ثبت شود را وارد کنید و در کادر سوم که از اسمش نیز مشخص هست شما رمز جدید رو تکرار میکنید.

البته در این بخش بعضی اوقات هنگام لمس کردن گزینه password اینستاگرام شما را  وارد صفحه تغییر پسورد نمیکند و پیامی به ایمیل ثبت شده داخل پیج تان میفرستد تا از طریق لینک ریست پسورد کنید که در ادامه به توضیح این بخش هم خواهیم پرداخت.

تغییر پسورد اینستاگرام از طریق get help signing in:

اگر داخل پیج شما ایمیل و یا شماره موبایل ثبت شده باشد میتوانید به راحتی و هر زمانی که خواستید پسورد پیج خود را تغییر دهید

همچنین بخوانید:   ایجاد حساب اینستا ، چگونه حساب کاربری اینستاگرام ایجاد کنیم

ما به شدت توصیه میکنیم که داخل پیج خودتان ایمیل و شماره موبایل معتبر ثبت کنید

تا در مواقع ضروری از جمله در صورت هک شدن پیج تان از طریق ایمیل، پیج تان را بازگردانی کنید

برای تغییر پسورد پیج تان از طریق ایمیل و یا شماره موبایل کافی ایست این مراحل را انجام دهید

۱_ اگر داخل پیج تان هستید به بخش پروفایل رفته و در بالا قسمت چپ اسم پیج تان رو لمس کنید و یا اگر داخل هیچ پیجی نیستید برنامه اینستاگرام را باز و در قسمت پایین گزینه log in را لمس کنید

۲_ در ابن صفحه شما گزینه “get help signing in” را باید لمس کنید تا وارد صفحه ای بشوید که اینستاگرام از شما اسم یچ مد نظر تان را میخواهد البته میتوانید در این بخش به جای اسم پیج نیز از ایمیل ثبت شده داخل آن و یا شماره موبایل ثبت شده استفاده کنید

۳_ بعد از وارد کردن اسم یچ در کادر تعیین شده باید گزینه next  را لمس کنید تا اینستاگرام شما را وارد صفحه ای این چنینی کند که در آن راه های موجود برای ریکاوری پسورد پیج تان را نشان دهد.

۴_ اینستاگرام برای بازگردانی پیج مذکور سه راه تعیین کرده که البته گزینه فیسبوک برای عموم نشان داده میشود یعنی چه شما پیج تان را به فیسبوک وصل کنید و چه نکنید این گزینه نشان داده میشود که ما در مرحله اول بازگردانی از طریق ایمیل را انتخاب میکنیم و گزینه “send an email” را لمس میکنیم تا اینستاگرام لینک تغییر پسورد اینستاگرام تان را به ایمیل شما ارسال کند.

۵_ در مرحله آخر شما باید به ایمیل خود رفته و داخل آن را چک کنید و بعد از دریافت آخرین پیام از سایت اینستاگرام آنرا باز کرده و همانند تصویر زیر گزینه “reset your instagram password” را لمس کنید تا شما وارد صفحه تغییر پسورد اینستاگرام شوید و همانند مثال بالا رمز جدید را داده و سپس تیک آبی را بزنید تا تغییر پسورد شما به درتس انجام شود.

همچنین بخوانید:   پاك كردن cache آيفون ، پاک کردن کش سافاری، تلگرام و سایر برنام های آیفون

۶_ اگر داخل پیج تان شماره موبایل تان را نیز ثبت کرده باشید طبق مراحل بالا اقدام کنید و به جای ایمیل گزینه “send an sms” را لمس کنید تا اینستاگرام به شماره موبایل تان لینک تغییر پسورد اینستاگرام را به صورت اس ام اس ارسال کند

تغییر رمز پیج از طریق سایت اینستاگرام

 • برای تغییر رمز به غیر از استفاده از برنامه اینستاگرام شما میتوانید از سایت آن نیز اقدام کنید. که به این منظور وارد آدرس instagram.com شده و بعد به صفحه ورود سایت اینستا رجوع کنید.
 • در این صفحه نوشته ای با عنوان forget password وجود دارد که به معنای فراموشی رمز عبور میباشد.
 • برای عوض کردن رمز پیج کافی ایست این نوشته را لمس و یا کلیک کرده تا وارد صفحه ای شوید که در آن کادری وجود دارد که از شما اسم یپج یا ایمیل و یا شماره ثبت شده
 • داخل پیج را برای ارسال لینک تغییر پسورد از شما میخواهد.
 • در نهایت شما بعد از وارد کردن یکی از موارد گفته شده که در این مثال ما نیز اسم پیج مربوطه را وارد کردیم
 • و کادر آبی رنگ send login link را انتخاب میکنیم.
 • با انتخاب این آیکون، اینستاگرام در یک پیام اطلاع میدهد که لینک تغییر رمز به ایمیل ثبت شده داخل پیج ارسال شد.
 • البته در این قسمت شما میتوانید پیام های متفاوتی نیز دریافت کنید.
 • مانند ” no users found ” که به معنی وجود نداشتن چنین اکانتی در اینستاگرام میباشد.
 • که دلیل دریافت این پیام به غیر از اشتباه وارد کردن اطلاعات خواسته شده توسط شما میتواند باشد.
 • بلکه احتمال دارد بنا به دلایل دیگری مانند دیبسیل شدن پیج شما نیز این پیام را دریافت کرده باشید.
 • بعد از دریافت پیام ارسال لینک تغییر پسورد حال باید وارد ایمیل ثبت شده داخل پیج خود شویم
 • و بعد از وارد شدن به ایمیل خود، دنبال پیام جدیدی که اینستاگرام ارسال کرده، باشیم
 • و پس از یافتن آن وارد آن شده و با انتخاب آیکون reset password به صورت مستقیم وارد صفحه ای هدایت خواهید شد که در آن صفحه دو کادر وجود دارد.
 • در دو کارد موجود باید رمز جدید و مد نظر خود را وارد کرده
 • و بعد از آن با انتخاب آیکون reset password به صورت مستقیم وارد پیج خود خواهید شد.
 • که این به معنای تغییر رمز اینستاگرام شما به صورت درست میباشد.
همچنین بخوانید:   روش پاک کردن تاریخچه جستجو در اینستاگرام ، جستجوهای قبلی را پاک کنید

ناگفته نماند که

با عوض کردن رمز پیج، سیستم های دیگری که قبلا داخل پیج وارد شده بودن از پیج شما بیرون انداخته خواهند شد. که این احتمال وجود دارد که یکی از این سیستم ها، برنامه اینستاگرام نصب شده شما باشد که در این صورت باید شما دوباره از طریق برنامه اینستاگرام خودتان وارد پیج خود شوید.

برای عوض کردن رمز پیج از طریق سایت اینستاگرام میتوانید از مرورگر گوشی و یا کامپیوتر خود استفاده کنید که در کل تفاوت آن چنانی هم با ندارند. و به همین شکلی که ما آموزش دادیم میتوانید از هر دو سیستم و یا هر سیستم دیگری که مرورگر داشته باشد اقدام کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.