کرک سایت
دنیای آی تی و تکنولوژی

غیر فعال کردن اصلاح خودکار متن کیبورد آیفون ، از طریق تنظیمات گوشی

اصلاح خودکار متن کیبورد آیفون

0 6,297
زمان مطالعه: 2 دقیقه

غیر فعال کردن ویژگی اصلاح خودکار متن در آیفون

آیفون دارای قابلیتی است که به کمک آن می‌توانید با صرفه‌جویی در زمان از پیشنهادها و تصحیحات آن در کلماتی که تایپ می‌کنید استفاده کنید.

در کیبورد آیفون و مجموعه کلمات ios برای لغاتی که زیر آن ها با رنگ  قرمز خط کشیده می شود جایگزینی وجود دارد که از طریق انتخاب گزینه x میتوان آن را قبول نکرد، ولی اگر بیش از 3 بار آن را رد کنید، ios آن را متوقف می کند.

اگرچه ویژگی Auto-Correction برای تایپ سریع حیاتی است اما اگر انتخاب کلمات، شیوه‌ی تایپ یا دایره‌ی لغات شما فراتر از فرهنگ لغت داخلی iOS باشد، این قابلیت به قابلیتی آزاردهنده تبدیل می‌شود.

هنگامی که در حال تایپ کردن با آیفون خود باشید، احتمالاً متوجه شده‌اید که با نوشتن یک کلمه، سیستم‌ عامل بصورت خودکار حدس می‌زند که شما در حال تایپ چه کلمه ای هستید و عبارتی را از دیکشنری خود پیشنهاد یا تصحیح خودکار (auto correction) را انجام میدهد. گاهی این کلمات پیشنهادی برای ما آزار دهنده هستند.

برای غیر فعال کردن اصلاح خودکار متن کیبورد آیفون مراحل زیر را دنبال نمایید:

Settings > General > Keyboard

و Auto-Correction را غیر فعال نمایید.

اما در برخی موارد ممکن است به دلیل تایپ یک کلمه به صورت نادرست در گذشته، سیستم این کلمه را به دیکشنری خود اضافه نموده و دیگر آن را اصلاح نمی کند؛ برای حذف این موارد از تاریخچه یادگیری سیستم، مسیر زیر را دنبال نمایید:

همچنین بخوانید:   کدهای دیدن سال ساخت و کشور سازنده گوشی ، اندروید، آیفون و گوشی های ساده

Settings > General > Reset

و Tap Reset Keyboard Dictionary را انتخاب نمایید. اگر برای دستگاه خود رمزعبور در نظر گرفته اید، در این مرحله نیاز به واردکردن آن دارید.

نکته: کسانی که اغلب از یک سری کلمات استفاده می‌کنند اما نمی‌خواهند آن‌ها به طور خودکار تصحیح شوند باید از مسیر Settings → General → Keyboard → Text Replacement برای آن میانبری ایجاد کرده اما فیلد Shortcut را خالی بگذارند.

یک ویژگی بسیار کاربردی دیگر امکان تایپ یک کلمه به صورت خلاصه و تغییر خودکار آن به عبارتی از پیش تعیین شده است؛ و به نوعی شما می توانید قابلیت corrections را به صورت اختصاصی تغییر دهید، برای انجام این کار از مسیر زیر استفاده می شود:

Settings > General > Keyboard > Text Replacement

بر روی علامت + در قسمت بالا، سمت راست کلیک نمایید در مقابل phrase عبارت کامل و در مقابل shortcut عبارت خلاصه مورد نظر خود را وارد نمایید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.